Türk hackerlar Türkiye Düşmanına cezayı kesti!

Hollanda İşçi Partisi milletvekili Kati Piri, Boğaziçi provokatörleri, Terör Tutuklusu Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala için desteğini açıkladı. Bunun üzerine Türk Hacker grubu Anka Neferler Tim harekete geçti.

Hollanda İşçi Partisi Milletvekili Kati Piri, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Uluslararası dayanışma sınırlarla bitmiyor. Türkiye’deki demokratları desteklemek için konuşmaya devam edeceğim. Boğaziçi öğrencileri için, Osman Kavala için, Selahattin Demirtaş ve daha fazlası için” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Museumplein’de, Boğaziçi Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen eyleme Kati Piri’de katılmıştı. Ama eyleme çok az kişinin gelmesi üzerine, kısa bir konuşma yaparak ayrıldı.

Hollandalı Siyasetçinin Türkiye’ye karşı aldığı düşmanca tavırlar sonrası, Türk Hacker grubu Anka Neferler Tim harekete geçti. Türk hackerlar, dün öğlen saatlerinde Twitter’dan yaptığı açıklama da; “Boğaziçi’ndeki provokatörlere destek veren ve internet sitesinden Terörist Selo’nun serbest bırakılması için çağrıda bulunan İşçi Partisi Milletvekili Kati Piri’ye ders verelim dedik.” diyerek saldırıyı üstlendi.

Akşam saatlerinde Hollanda İşçi Partisi Milletvekili Kati Piri, Twitter’dan yaptığı açıklama ile siber saldırıyı doğruladı.

Siber saldırı Hollanda medyasında geniş yankı uyandırdı.

 621 total views,  6 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir