Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Geert Wilders’e Siber Saldırı!

Hollanda’da Özgürlük Partisi’nin Başkanı Geert Wilders sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “terörist” ifadesini kullandı. Wilders’in alçakça ifadesine devletin zirvesinden tepki yağdı. Alçakca ifadeye Türk hackerlardan da cevap gecikmedi.

 

Hollanda’da Özgürlük Partisi’nin (PVV) lideri Geert Wilders’ın, Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan için “terörist” ifadesi kullanması sosyal medyadan büyük tepki çekti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Geert Wilders’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli paylaşımına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kalın, paylaşımında, Geert Wilders’in bir fotoğrafı ile birlikte ingilizce “Imbecile” (embesil) ifadesini kullandı.

 

İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN’DA TEPKİ GÖSTERDİ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Wilders’in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sosyal medyadan yaptığı paylaşım ve Hollanda’nın NCTV kuruluşunun raporuna ilişkin Twitter’dan açıklamada bulundu.

“Geert Wilders ve neo-Nazi arkadaşlarının ağzından bugüne kadar çıkan hiçbir kelimenin hiçbir ağırlığı olmadı.” ifadelerini kullanan Altun, şunları kaydetti:

“Asıl tehlike, Avrupa’nın sözde ılımlı hükümetlerinin ve güya sorumluluk sahibi karar alıcılarının onların fikirlerini paylaşmalarıdır. Bu itibarla, Hollanda’nın NCTV kuruluşunun mesnetsiz, taraflı ve cahilce ‘raporunu’, köyün delisinden daha büyük bir endişe kaynağı olarak görmeliyiz. Türkiye ve Avrupalı Türkler her zaman terörün ve aşırıcılığın karşısında bir duvar olmuştur. Aksini iddia etmek, ırkçılığa ve İslamofobi’ye hizmet etmektir.”

 

GEERT WILDERS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, “Hollanda Temsilciler Meclisi Üyesi Geert Wilders’nın sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkında fotoğraf ve yazılı hareket içeren Twitter paylaşımlarından dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır” denildi.

 

TÜRK HACKERLAR HAREKETE GEÇTİ

İslam ve Türkiye düşmanlığıyla bilinen Geert Wilders’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli paylaşımı sonrası Türk hacker grubu Anka Neferler Tim harekete geçti. Grup, Geert Wilders’in resmi internet sitesini ve Özgürlük Partisi’nin resmi sitesini erişime kapattığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Türk hacker grubu Anka Neferler Tim, geçtiğimiz Cumartesi günü de Hollanda İşçi Partisi Milletvekili Kati Piri’nin web sitesine ve İşçi Partisi web sitesine siber saldırı düzenlemişti. Piri, Twitter’dan yaptığı paylaşımla siber saldırıyı doğrulamıştı.

 503 total views,  1 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir