Kati Piri’nin AP üyeliği bitti!

PKK terör örgütünün savunuculuğunu yapan Kati Piri’nin Avrupa Parlamentosu üyeliğinin bittiği öğrenildi.

Eski AP (Avrupa Parlamentosu) Türkiye Raportörü Kati Piri, PKK terör örgütünü savunan açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyordu. Türkiye karşıtı söylemlerde bulunan Piri’nin AP (Avrupa Parlamentosu) üyeliğinin bittiği ifade edildi. Piri’nin siyasi kariyerini bundan sonra Hollanda’da sürdüreceği belirtildi.

2014 senesinin Temmuz ayından beri Hollanda’da İşçi Partisi Milletvekili olan Piri, Eski HDP (Halkların Demokratik Partisi) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile sık sık aynı fotoğraf karesinde yer alıyordu. Piri, aynı zamanda MİT TIR’ları davasında yargılanan Can Dündar ile fotoğraflarını da paylaşıyordu. 

“Demirtaş ve Kavala serbest bırakılsın” demişti

Hem Demirtaş’ın hem de Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını talep eden Piri, Türkiye’de bulunan demokratlara destek vermek üzere konuşmayı sürdüreceğini ifade etmişti. Piri, uluslararası dayanışmanın sınırlarının olmadığını aktarmıştı. 22 Aralık 2020 tarihinde yaptığı paylaşımda, Avrupalı yargıçların konuştuğunu ifade eden Piri, suçsuz olmasına rağmen Demirtaş’ın 4 senedir tutuklu bulunduğuna ve hemen serbest bırakılması gerektiğine dair neticeye varıldığını kaydetmişti. Piri, çok sayıda hayatın mahvolduğunu ve çok fazla acı çekildiğini ileri sürerek, aynı zamanda ciddi derecede adaletsizlik yaşandığını iddia etmişti. HDP’yi (Halkların Demokratik Partisi) savunan Piri, Demirtaş’ın serbest bırakılması için çağrıda bulunmuştu. 

Soylu’dan tepki gelmişti

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Piri’nin çirkin istekleriyle yaşlanacağını dile getirmişti. Soylu, söz konusu isteklerin hiçbirinin gerçekleşmeyeceğini belirtmişti. 

İnternet siteleri erişime kapatılmıştı

Piri’nin internet sitesi ile üyesi olduğu İşçi Partisi’nin internet sitesi Türk hackerler tarafından saldırıya uğramıştı. Söz konusu internet sitelerine uzun süre boyunca erişilememişti. Piri, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerine destek verdiği ve Demirtaş ile Kavala’nın serbest bırakılması yönünde çağrıda bulunduğu için böyle bir saldırının düzenlendiğini düşündüğünü dile getirmişti. 

“Susmayacağız”

Anka Neferler Tim tarafından yapılan paylaşımda, Piri ile İşçi Partisi’ne ait internet sitelerinin erişime kapatıldığı ifade edilmişti. Paylaşımda, herkesin haddini bilmesi gerektiği belirtilmişti. Söz konusu saldırıların endişelendirdiğini kaydeden Piri, saldırının genel seçimlerden önce düzenlenmesinin manidar olduğunu belirtmişti. Piri, bu tarz saldırılar nedeniyle asla susmayacaklarını söylemişti.

Kaynak: İLAN365

 691 total views,  32 views today

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Exit mobile version